Her İlişkinin Başlangıcı Güzeldir.

Her ilişkinin başlangıcı güzeldir. İlişkiyi başlatan kişisel ihtiyaçların başında sevilme, değer görme, önemsenme yer alır ve her ilişkinin başlangıcında bu ihtiyaçlar sıklıkla tatmin edilir. Birbirinin yanında olmak, paylaşmak ve destelenmek ilişki içinde kişiye kendini geliştirme imkanı tanır. Fakat kuşkusuz bu durumun karşılıklı olması gerekir.
 
İlişki neden biter?
Çiftler çoğu zaman bir araya gelmelerine neden olan özellikleri yüzünden çatışma yaşarlar. İnsanlarda çekimi başlatan şey sıklıkla farklılıklardır.
Başta benim için çok zor olan şey beni büyüler. Zaman geçip büyü bozulduğunda bu durum sorun haline dönüşmeye başlar ya da sorunun farklılıklar olduğunu düşünürüz ve sorunu farklılıklarda ararız. Oysa mesele bağlantının kopmasıdır. Bağlantım koptuğunda her şey tehdit halini almaya başlar. Sevilmediğime, önemsenmediğime, değerli olmadığıma dair kanıtlar toplamaya başlarım bu durum zaman içinde iletişimin azalması hatta bazen kopmasına neden olur.

Hayatınızın tümü bir film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçse gördükleriniz acaba sizi mutlu eder mi? Pişmanlıklarınız olur mu?

  1. Ne istediğin konusunda dürüst ol
  2. Yapmak istediklerini erteleme
  3. Geçmişi değiştirmeye çalışmayın
  4. Kendinize zaman kısıtlaması koymayın
  5. Yeni şeyler denemeye devam edin
  6. “Sevgiyi tanıyın”
  7. İnsanların ne düşündüğünü unutun

Leave a reply